List

7 Haziran 2015 Genel Seçim’e katılabilen TURK Parti 1 Kasım Genel Seçimi’ne katılmak üzereyken AKP’nin yapmış olduğu itiraz sonucunda Yargıtay tarafından seçim dışı bırakıldı. Yeterli teşkilatlanma olmadığı, gerekçesi sunulan TURK Parti‘nin yöneticileri bile şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Öncelikle TURK Parti Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç’ün yaptığı açıklamayı izlemenizi tavsiye ederim.

AKP, TURK Parti logosunun kendi logolarını andırdığını ve bu nedenden ötürü 7 Haziran seçimlerinde TURK Parti’nin 72.000 oy aldığını, seçmenlerinin logo benzerliğinden ötürü yanlışlıkla TURK Parti’ye oy verdiğini ifade ederek şikayette bulunuyor. Neticede Yargıtay TURK Parti’ye 7 gün içerisinde logolarını değiştirmesi için kararını bildiriyor. Peşinden TURK Parti’nin itirazı geliyor ve Yargıtay itirazı kabul ederek AKP’nin talebini geri çeviriyor. Neticede AKP logodan dolayı oy kaybettiği durumunu kurtaramadığı için TURK Parti’nin teşkilatlarına kafayı takıyor. Bu sefer ikinci bir itiraz geliyor; TURK Parti teşkilatı seçime katılmak için yeterli değildir, şeklinde itirazda bulunuyor. Sonuç olarak, 7 Haziran Genel Seçimi’nde yeterli teşkilatlanması olduğuna karar verip seçime girmesine izin veren YSK 1 Kasım’a gelince Yargıtay tarafından verilen karar doğrultusunda “Yetersiz Teşkilatlanma”dan dolayı TURK Parti’yi seçim dışı bırakıyor.

Adalet sistemi, bu koşullarda birilerinin çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini göstermiş oluyor. Yeni Türkiye’de adalet duygusu ve etiği olmayan yargıçların bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde bu durum Türkiye’yi ileri taşımaktan çok geriletip kölelik sistemine götürecektir.

Konuyla Alakalı Haber Kaynakları

Konuyla alakalı diğer kaynakları internet üzerinden aratarak bulabilirsiniz. Ana akım medya tarafından yayınlanmayan bu haber, kıyıda köşede kalarak, haksızlığı ve sömürüyü göz ardı etmekten başka bir amaç edinmemektedir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Posts

1 2 3 4
Mayıs 25th, 2018

Korumalı: Kıbrıs Bahis Ofisleri

Mayıs 2nd, 2018

Korumalı: Kuzey Kıbrıs Basınındaki Sahiplik Yapısının Sorunsal Durumu

Nisan 18th, 2018

Office 365 Word Kullanımı

Mayıs 18th, 2017

Sinema Kitapları Kütüphanesi

Şubat 5th, 2017

Sualtı Fotoğraf Yarışmaları Listesi

Ocak 30th, 2017

Okuma Listesi – GSU

Ocak 20th, 2017

Kurgu Programları

Ocak 4th, 2017

Okuma Listesi – KU

Aralık 17th, 2016

Lanet, Lanet, Lanet!

Kasım 3rd, 2016

Gece dalışımız güzel geçti