(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-61844597-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(23410492, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true });
List

7 Haziran 2015 Genel Seçim’e katılabilen TURK Parti 1 Kasım Genel Seçimi’ne katılmak üzereyken AKP’nin yapmış olduğu itiraz sonucunda Yargıtay tarafından seçim dışı bırakıldı. Yeterli teşkilatlanma olmadığı, gerekçesi sunulan TURK Parti‘nin yöneticileri bile şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Öncelikle TURK Parti Genel Başkanı Ahmet Eyüp Özgüç’ün yaptığı açıklamayı izlemenizi tavsiye ederim.

AKP, TURK Parti logosunun kendi logolarını andırdığını ve bu nedenden ötürü 7 Haziran seçimlerinde TURK Parti’nin 72.000 oy aldığını, seçmenlerinin logo benzerliğinden ötürü yanlışlıkla TURK Parti’ye oy verdiğini ifade ederek şikayette bulunuyor. Neticede Yargıtay TURK Parti’ye 7 gün içerisinde logolarını değiştirmesi için kararını bildiriyor. Peşinden TURK Parti’nin itirazı geliyor ve Yargıtay itirazı kabul ederek AKP’nin talebini geri çeviriyor. Neticede AKP logodan dolayı oy kaybettiği durumunu kurtaramadığı için TURK Parti’nin teşkilatlarına kafayı takıyor. Bu sefer ikinci bir itiraz geliyor; TURK Parti teşkilatı seçime katılmak için yeterli değildir, şeklinde itirazda bulunuyor. Sonuç olarak, 7 Haziran Genel Seçimi’nde yeterli teşkilatlanması olduğuna karar verip seçime girmesine izin veren YSK 1 Kasım’a gelince Yargıtay tarafından verilen karar doğrultusunda “Yetersiz Teşkilatlanma”dan dolayı TURK Parti’yi seçim dışı bırakıyor.

Adalet sistemi, bu koşullarda birilerinin çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini göstermiş oluyor. Yeni Türkiye’de adalet duygusu ve etiği olmayan yargıçların bulunmaması gerekmektedir. Aksi halde bu durum Türkiye’yi ileri taşımaktan çok geriletip kölelik sistemine götürecektir.

Konuyla Alakalı Haber Kaynakları

Konuyla alakalı diğer kaynakları internet üzerinden aratarak bulabilirsiniz. Ana akım medya tarafından yayınlanmayan bu haber, kıyıda köşede kalarak, haksızlığı ve sömürüyü göz ardı etmekten başka bir amaç edinmemektedir.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.