Projeler

Toplumu ilgilendiren ve geliştirilebilecek projelerimin yer aldığı bu sayfada; sosyal, akademik ve siyasi projelerimin içeriğini bulabilirsiniz.


Sosyal Projeler

 • Save The Planet

  Sürdürülebilir bir toplumda yaşamak için her bireyin uyması gereken görevlerin ne olduğunu bilmemiz çok önemli. Bu sebepten, bilgilendirme ve bilgilenme için hayata geçmiş bir sivil harekettir.

  Save The Planet

  Sürdürülebilir yaşamlar sürebilmemiz ve çevremize karşı sorumluluğumuzu yerine getirebilmemiz için yapılması gereken basit uygulamaları yetkin kişilerden ve kaynaklardan edinerek toplumun hizmetine sunmak için gerçekleştirilen bu sivil hareket geleceğe daha iyi bir çevre bırakmayı amaçlamakta. Katılımcıların hepsi gönüllü olarak harekete destek olmaktadır.

  Bilgilendirmelerden haberdar olmak için #SaveThePlanet alanında verilen bilgileri takip edebilir ve sosyal medyalar üzerinden takip ederek paylaşımları tekrar paylaşarak destek olabilirsiniz.

  Instagram

 • Kartpostal Koleksiyonu

  Dünyanın her yanından gelen kartpostallar

  Uzun süre önce kartpostal biriktirmeye başladım. Gittiğim yerlerden aldığım ve bana getirilen kartpostallarla başlayan bu merakım gitgide artmaya başladı. Bir süre sonra bu ilgim biraz daha derinleşti ve bu kartpostalları insanlarla paylaşmak istedim.

 • Kütüphane

  Kitap okumayı seven biri olarak, kitap almanın bazen ne kadar zor olabileceğini birinci elden deneyimlemiş biri olarak kütüphanelerin nimetlerinden faydalanmak sürekli olarak beni cezbetmiştir. Bu nedenden ötürü bir kütüphane kurmayı düşündüm. Neticede sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıktı.

  Kimisi okuduğu kitapları paylaşmaktan hoşlanır, kimisi de kendisine saklamaktan. Peki kitaplarınızı paylaşıp aynı zamanda da kendi kütüphanenizi oluşturmak için bir adım atmak istemez misiniz? Bunu amaç ederek herkesin kitaplarını kendi kütüphanesinde paylaşabileceği bir projeye başlıyorum. Bu projeye tek kişi olarak başlıyor olabilirim ancak zaman geçtikçe birlikte yürüyeceğim insanların artacağını düşünüyorum.

  Projeyle ilgili detayları alt yapıyı oluşturduktan sonra buradan sizlere duyuracağım.

Akademik

 • iFAMEB

  İletişim ve medya çalışmaları üzerine akademik çalışmalarda bulunanların yararlanabileceği, teorilerin, bilim insanlarının ve çalışmalarla ilgili bir çok bilgiye ulaşılabilecek internet sitesi.

  iFAMEB‘in gönüllü olarak destek veren akademisyenler tarafından, akademik çerçevede, iletişim ve medya çalışmaları üzerine yazılmış kaynaklardan da faydalanarak hazırladıkları bir site olma özelliğini gösterecek, kaynak niteliğinde bir site olması amaçlanmaktadır. Genel çerçevede öğrencilere ve akademisyenlere yardım etmesi amaçlanmaktadır.